MCS04020C7684FE000
Mfr.Part #
MCS04020C7684FE000
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
7.68 MOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%